Rodzina soczewek Transitions
– Transitions Signature VII
– Transitions XTRActive
– Transitions Sunwear

Transitions Signature VII
Soczewki Transitions Signature VII zostały opracowane tak, aby poprawić wrażenia związane z widzeniem zarówno u osób noszących obecnie soczewki przejrzyste oraz osób noszących obecnie soczewki fotochromowe.

Ciemnieją na zewnątrz w zdecydowanie większym stopniu niż soczewki poprzedniej generacji Transitions VI. Co istotne, dzięki podwyższonej stabilności przy zmiennych temperaturach i zwiększonej wrażliwości, soczewki Transitions Signature VII są dużo ciemniejsze niż soczewki Transitions VI, we wszystkich sytuacjach na zewnątrz, w których jest to istotne dla noszących je osób.

Transitions VII są mniej zależne od temperatury otoczenia, niż soczewki Transitions VI – są ciemniejsze, gdy jest gorąco, zapewniając podobny stopień zabarwienia w chłodniejszej temperaturze.

Zapewniają więcej korzyści dla osób noszących je na zewnątrz. Dzięki temu ogólny poziom zadowolenia użytkowników jest wyższy. Soczewki te mocniej reagują na pośrednie światło słoneczne, dzięki czemu są ciemniejsze nawet gdy nosząca je osoba jest zwrócona plecami do słońca. Jest to bardzo ważne, ponieważ nawet, gdy nie patrzy się bezpośrednio w stronę słońca, odbicia i odblaski mogą powodować problemy z widzeniem. Soczewki Transitions Signature VII reagują szybko, zapewniając odpowiedni poziom zabarwienia oraz poprawiając jakość widzenia we wszystkich warunkach.

Podobnie jak wszystkie soczewki Transitions absorbują 100% szkodliwego promieniowania UVA i UVB. Są dostępne w kolorze brązowym, zwiększającym kontrast, oraz neutralnym szarym, który nie ma wpływu na percepcję barw otoczenia. Soczewki w obydwu kolorach spełniają wszystkie standardy dla okularów do prowadzenia samochodu.

Wykorzystują opatentowaną technologię Chromea7. To prawdziwy przełom molekularny. Ta wyjątkowa, ośmiobarwnikowa formuła aktywuje więcej cząsteczek, które pochłaniają więcej światła – dzięki temu soczewki są lepsze, reagują szybciej we wszystkich realnych sytuacjach.

Przejrzystość soczewek Transitions Signature VII zbliża się do 95% przepuszczalności światła w przypadku soczewek w kolorze brązowym, pokrytych dodatkowymi powłokami antyrefleksyjnymi. Użytkownicy odbierają soczewki jako przejrzyste przy przepuszczalności na poziomie 86% – co oznacza, że poziom przepuszczalności soczewek Signature VII jest zdecydowanie wyższy, niż wymagany do ich postrzegania jako przejrzyste.

Transitions XTRACtive

Tak jak w przypadku wszystkich soczewek fotochromowych, wydajność soczewek Transitions XTRActive będzie różniła się w poszczególnych temperaturach. W temperaturach wyższych soczewki Transitions XTRActive będą mniej ciemnie niż w temperaturach umiarkowanych. Natomiast w niskich temperaturach soczewki te będą ciemniejsze niż w umiarkowanych.

Soczewki Transitions XTRActive mają lepszą wydajność niż Transitions VI, ponieważ są one najciemniejszymi soczewkami do codziennego użytku w rodzinie produktów Transitions. Dotyczy to szczególnie wysokich temperatur. W temperaturze 35°C soczewki Transitions XTRActive osiągają 80% zabarwienia, podczas soczewki Transitions VI osiągają 73%.

W przeciwieństwie do soczewek Transitions VI, soczewki Transitions XTRActive zostały specjalnie zaprojektowane w taki sposób, by ich właściwości fotochromowe aktywowały się w świetle widzialnym. Ze względu na swoje specjalne właściwości fotochromowe, soczewki Transitions XTRActive ciemnieją za szybą samochodu zapewniając komfort podczas jazdy. Soczewki Transitions XTRActive osiągają przepuszczalność na poziomie 50% za szybą samochodową w temperaturze 27°C.

Aktywacja soczewek Transitions XTRActive za szybą samochodową jest uzależniona od wielu czynników takich jak nachylenie szyby, właściwości szyby, pozycja kierowcy oraz szyby boczne. Niektórzy pacjenci mogą potrzebować dodatkowej ochrony przed rażącym światłem podczas jazdy.

Soczewki Transitions XTRActive są najciemniejszymi soczewkami Transitions do codziennego użytku działającymi we wszystkich temperaturach i aktywującymi się w umiarkowanym stopniu za szybą samochodu, jednak mają one wolniejsze tempo rozjaśniania niż soczewki Transitions VI.

Po 15-minutowej aktywacji, soczewki Transitions potrzebują 14 minut, by adaptować się do przepuszczalności na poziomie 70% w temperaturze 23°C natomiast soczewki Transitions VI osiągają ten sam procent transmisji w ciągu 9 minut.

Większość ludzi, pomimo że zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z narażeniem ich skóry na działanie promieni UV, jest niewłaściwie przygotowana na zagrożenie, jakim jest wpływ promieni UV na ich oczy. Dlatego też jest sprawą zasadniczą, by edukować pacjentów na temat ryzyka uszkodzenia oczu przez słońce. Podobnie jak soczewki Transitions VI, soczewki Transitions XTRActive zapewniają odpowiednią ochronę przed szkodliwymi promieniami UV oraz rażącym światłem, które może utrudnić widoczność. Zarówno soczewki Transitions VI jak i Transitions XTRActive blokują 100% szkodliwych promieni UVA i UVB zarówno w stanie przejrzystym jak i zabarwionym a ponadto zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV 400.

Transitions XTRActive można stosować wraz z większością powłok antyrefleksyjnych oferowanych przez wiodących producentów. Soczewki Transitions redukują nieprzyjemne, oślepiające światło. W połączeniu z powłoką antyrefleksyjną jeszcze bardziej poprawiają wrażenia użytkownika, zapewniając lepszą przejrzystość w pomieszczeniach, redukując rozpraszające rażące światło i poprawiając komfort nocnej jazdy samochodem. Zastosowanie powłoki antyrefleksyjnej nie wpływa na wydajność soczewek w zakresie ich zabarwiania.

Prezentacje multimedialne produktów Transitions

Transitions

Transitions Signature VII

Transitions XTRActive