Jak powstają odblaski?
Jest to zjawisko optyczne. Kiedy pada na gładką poziomą powierzchnię (woda,śnieg, lód, mokra nawierzchnia drogi, przednia szyba samochodu, itp.), to światło odbite jest przynajmniej częściowo spolaryzowane, tworząc oślepiającą białą poświatę. Zmienia to znacznie nasze postrzeganie kształtów, kolorów i pogarsza komfort widzenia.

Zwykłe okulary przeciwsłoneczne nie blokują odblasków. Soczewki polaryzacyjne są specjalnie zaprojektowane, aby kontrolować odblaski, dzięki filtrowi, który selekcjonuje rodzaj światła docierający do oka poprzez zablokowanie dokuczliwych odblasków.

Co to jest polaryzacja?
Promienie świetlne rozchodzą się w różnych kierunkach. Po przejściu przez soczewkę polaryzacyjną uporządkowują się w jednej płaszczyźnie. Kiedy promienie słoneczne padają na gładką powierzchnię ulegają odbiciu i rozpraszają się w dwóch kierunkach: poziomym i pionowym.

Pionowe promienie świetlne są nośnikiem ważnych informacji dla naszych oczu. Dzięki nim widzimy kolory i kontrasty. Natomiast promienie biegnące poziomo tworzą oślepiające białe refleksy szczególnie niebezpieczne przy odbiciu od lśniących powierzchni takich jak np. karoserie samochodów, tafla wody, śnieg, szyby…

Zadania soczewek polaryzacyjnych
Dzięki soczewkom polaryzacyjnym można obserwować otoczenie bez drażniących oczu odblasków, ze zwiększonym kontrastem i podkreślonymi wyraźnymi kolorami, ale bez ich przekłamania. Idealnie chronią oczy podczas silnego nasłonecznienia.

Soczewki polaryzacyjne dzięki swojej konstrukcji eliminują refleksy świetlne powstałe po odbiciu się promieni słonecznych od powierzchni wody, śniegu, szkła, metalu.

Zalety
– redukcja odblasków,
– polepszone widzenie kolorów,
– poprawiony kontrast,
– znakomity komfort widzenia,
– 100% ochrona przed promieniowaniem UV-A i UV-B

Idealna dla
– krótkowidzów, dalekowidzów, osób potrzebujących korekcji astygmatyzmu,
– dla ludzi szukających okularów przeciwsłonecznych wysokiej jakości,
– dla ludzi aktywnych oraz tych, których oczy są wrażliwe na światło
– osób odpoczywających w warunkach silnego nasłonecznienia,
– osób uprawiających sporty wodne,
– osób pracujących w pełnym słońcu,

Polecana:
– kierowcom – eliminuje odbicia na jezdni i szybie,
– sportowcom – eliminuje odbicia od tafli wody, śniegu, lodu,
– wędkarzom – neutralizuje refleksy,
– marynarzom – eliminuje niepożądane odbicia światła od powierzchni wody,
– przydatna każdemu w życiu codziennym w słoneczne dni!