Oczywiście nie tylko dla kierowców, jednak soczewki okularowe DriveWear to idealne rozwiązanie właśnie dla tej grupy, ale nie tylko!

Jest to pierwsze na świecie połączenie technologii Transitions – reagującej na światło widzialne, czyli działa również przez szybę w samochodzie posiadający jednocześnie powłokę polaryzacyjną, która blokuje oślepiające odblaski z szyby czy mokrej drogi oraz dodatkowo uszlachetniony powłoką antyrefleksyjną. Stanowi do dobre rozwiązanie dla osób pragnących kilku rozwiązań w jednych okularach.

Drivewear posiada różne stany zabarwienia w zależności od światła dziennego. Może mieć zabarwienie żólto – zielone, który to kolor poprawia kontrast, zwiększa rozpoznawanie obiektów i postrzegania głębi.

Kolor zmienia się również na brązowy, dzięki czemu zwiększa się absorpcja (pochłanianie) padającego światła, tak aby zachować komfort widzenia kierowcy czy też po prostu użytkownika okularów.

Kolor zmienia się na ciemny brąz, a dodatkowo bardziej rośnie absorpcja światła, tworząc maksymalną ochronę przed silnym natężeniem światła oraz szkodliwym promieniowaniem UV oraz zapewnia większy komfort.

UWAGA: soczewki Drivewear nie służa do prowadzenia samochodu nocą!