Okularników przybywa, również wśród naszych milusińskich. Często zdarza się, że nawet kilku miesięczne dzieci powinny nosić okulary. Czy jest dla tych najmłodszych jakaś ciekawa i rozsądna oferta? Oczywiście pod względem wytrzymałości na zniszczenia – doskonale zdajemy sobie sprawę jakie mają silne rączki.

Na rynku optycznym jest kilka firm, które mają w ofercie oprawy okularowe z bezpiecznego tworzywa, bez elementów metalowych, wytrzymałe na wyginanie – oczywiście nie są one niezniszczalne, jednak potrafią zdecydowanie więcej wytrzymać niż tradycyjne oprawy okularowe.

Co zatem oferuje rynek optyczny?
Wybraliśmy dla Was kilka firm oferujących elastyczne, pozbawione metalowych elementów, wykonane z dość wytrzymałych materiałów. Takie oprawy często posiadają wymienne zauszniki na gumkę / opaskę lub dodatkowo gumkę, wymienne elementy mocowania zausznika to tarczy i inne udogodnienia. Pomijamy w opisie oprawy dla małych dzieciaków ze sprężynkami na końcu zauszników z tradycyjnych materiałów jak i tytanowych. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z ofertą: Fisher Price, Mira Flex, Comoframe, Centrostyle.

Zatem oferta dla dzieci jest. Zapewne większa niż ta przedstawiona przez nas. Pozostaje tylko przekonanie niektórych dzieci do ich noszenia. A rodzicom wybór czy wybrać coś ze specjalnej oferty tego typu, czy jednak tradycyjne. Należy pamiętać, że najlepiej – najbezpieczniej soczewki okularowe zamontować organiczne (plastikowe) lub z materiału trivex w razie upadku, uszkodzenia – nie zostaną stłuczone i nie grozi to odpryskiem do oka.

A czy dzieci będą je chętnie nosiły? Jak to z dziećmi – jedne tak, drugie nie – trzeba znaleść po prostu sposób. Ale kto nie zna swojego dziecka tak dobrze jak my – rodzice.